Posesori ai noului Passport?

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Passport
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Posesori ai noului Passport?

Mesaj de Ioan Calin »

Salut!

Exista oare posesori ai noului BlackBerry Passport pe aici? Sunt curios ce impresii au despre el, daca exista comenzi rapide pe tastatura (cum aveam pe 9900), si in general daca e ok. Eu mi-l doresc foarte mult, ar fi al 6-lea BlackBerry in 5 ani de cand folosesc (in ordine, 8520, 9700, 9000, 9900, Z10). Va place? Va veti lua unul? va fi disponibil si la Orange, oare?
comaco
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 06 Sep 2014, 15:05

Mesaj de comaco »

mi se pare mult prea lat,ca si specificatii tehnice pare super ok,...nu cred ca mi-as lua,si oricum cred ca va avea un pret usturator de mare
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Din cate am citit pe net va costa cat un Samsung S5 sau Lg G3. In SUA cica ar costa in jur de 600 dolari "la liber". La noi inca nu l-a anuntat nici un operator ca precomanda sau ceva de genul.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Mesaj de cri.cri »

In Germania costă la liber între 599 și 699 de Euro...
danielcarpo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 19
Membru din: 28 Sep 2014, 20:51

Mesaj de danielcarpo »

cri.cri scrie:In Germania costă la liber între 599 și 699 de Euro...
L-am văzut acum doua zile pe OLX azi cand am dat sa observ daca a fluctuat pretul , nu mai era. S-a dat ca pâinea caldă :) 2400ron. L-am văzut si pe ceva site -uri la preturi de 2200-2300ron.

As vrea sa îl vad in realitate sa vad dc au shortcut.urile de pe 9900. As vrea sa revin la BlackBerry insa classic-ul nu ma incanta,absolut deloc si in special pe baterie si grosime a telefonului. Faci un telefon in 2014 mai gros ca 9900 din 2011.

Passport îmi face tare cu ochiul. Asa lat mare insa rapiditatea in sarcini si usurinta de utilizare cum o aveam pe 9900 nu am întâlnit-o pe nici un alt terminal de atunci. Bateria insa mă termina psihic.

Acum am Nokia 1520 si bateria e dementiala. La baterie mă bazez mult pe testele celor de la gsmarena si mereu au fost f exacti. Passport -ul nu e la acelasi nivel in teste din păcate chiar,daca bateria e aceiași marime insa pe mine ma interesează 10-12 ore de functionare heavy.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

danielcarpo scrie:L-am văzut acum doua zile pe OLX azi cand am dat sa observ daca a fluctuat pretul , nu mai era. S-a dat ca pâinea caldă :) 2400ron. L-am văzut si pe ceva site -uri la preturi de 2200-2300ron.
Da, este un prieten de-al meu care l-a vandut, din Cluj.
Il luase din Anglia, de pe un site.
Ideea este ca s-a inteles foarte bine cu el, primele doua zile a fost mai greu pana te obisnuiesti cu dimensiunea si cum sa-l tii in mana.
Apoi totul este flowless...

Din cate am inteles de la el, Passport este senational, dar mai ales partea de baterie!
Scos de la incarcat la 7 dimineata, forjat grav ziua (telefoane, 3G si Wi-Fi activat non-stop, navigatie, browsing, etc) la ora 15:00 avea bateria 70%!
Again, forjat grav!

L-a vandut pentru ca este prea scump acum, si tinea banii blocati in telefon.
Isi va recumpara altul atunci cand o sa mai scada preturile, dar da, telefonul merita!
Me like Berryes!
icipri
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 10 Dec 2014, 12:54

Mesaj de icipri »

In Cluj, la qwickmobile te lasa sa il vezi si sa il ti in mana,dar nu te lasa sa il butonezi
balenax
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 19 Dec 2012, 23:33

Mesaj de balenax »

oricum mare lucru nu face sa te duci sa-l vezi in showroom, din contra :) . pare imens la prima vedere, mai ales daca ai un telefon mai micut si nu paleta. eu cand am desfacut cutia am zis ca am primit tigaia delimano, nu telefonul dupa care tanjeam :) si prima impresie a fost catastrofala. acum mi se pare absolut ok ca marime. e drept, sunt momente in care mi-as dori sa fie ceva mai mic, in special cand incerc sa-l folosesc prin masina cand conduc, dar trec si astea :) . l-am dat pe primul si n-am rezistat prea mult fara drept pentru care mi-am luat din nou, e mult prea fain ca sa nu ma bucur de el, chiar daca e nitel cam scump. vad ca a aparut la orange in oferta asa ca va fi mai usor de testat prin shopuri ba mai mult, cred ca va scadea si pretul cu ocazia asta, pretul la Orange fiind decent, nu nesimtit ca la quickmobile.
icipri
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 10 Dec 2014, 12:54

Mesaj de icipri »

Deocamdată prețul e cam piperat....astept sa se lanseze și clasicul...sa mai scadă pretul.
balenax
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 19 Dec 2012, 23:33

Mesaj de balenax »

Nu stiu cat va mai scadea pretul la Passport, am impresia ca vor sa-l tina putin mai sus, ca un device ceva mai exclusivist. Probabil ca depinde foarte mult si de vanzari, aparent sunt bune si nu au motive prea serioase sa scada la pret mai ales tinand cont ca BB Classic se va lansa la 449 euro si diferentele ca si hardware sunt semnificative. Pentru procesor quad core, 3gb ram, ecran mai mare, baterie mai mare, tastatura cu touch, calitate mai buna (cred eu) a constuctiei si materialelor diferenta de 120 de euro nu e mare, mai mica deja ar bate la ochi :)
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Passport”