problema blackberry z 10 stl 100 -2

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Airizer Alin
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 22 Mai 2014, 19:41

problema blackberry z 10 stl 100 -2

Mesaj de Airizer Alin »

am z 10 si mi se restarteaza tot a doua zii.am instalat toate versiunele de os si tot asa face!!!va rog daca stiti ceva ce ar putea fi .tel e blocat pe orange.va multumesc
varanhia
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 27 Mai 2014, 12:08
Model BlackBerry: BB Z30
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil

Mesaj de varanhia »

Airizer Alin scrie:am z 10 si mi se restarteaza tot a doua zii.am instalat toate versiunele de os si tot asa face!!!va rog daca stiti ceva ce ar putea fi .tel e blocat pe orange.va multumesc
Eu am un Z30 care avea acceasi problema, am rezolvat facand reancarcarea SO dupa ce am facut in prealabil Backup general.

P.S. Toate tel.BB cu OS 10 nu sunt blocate. Adica nu au SIM BLOCK OPERATOR, care este versiunea de OS instalata pe telefon?
Airizer Alin
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 22 Mai 2014, 19:41

Mesaj de Airizer Alin »

versiune os 10 acuma instalata e 10.1.0.4537
costizic
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 04 Sep 2014, 22:14
Localitate: orasul lui Bucur

Mesaj de costizic »

salut
problema cu restartat-ul telefonului din senin o am si eu.am observat ca face asta mai ales cand nu prea am semnal.si o alta problema este ca se opreste in timpul convorbirilor(apelul este intrerupt)
daca ati avut aceste probleme si voi,ajutati-ma sa le rezolv.ms
comaco
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 06 Sep 2014, 15:05

Mesaj de comaco »

Buna ziua. Detin un BB Z 10,versiunea STL 100-3 ,cu versiune de soft 10.2.1.
Totul e ok,chiar multumit de el,dar as vrea sa stiu daca pot trece la versiunea de soft 10.3, si pe cand se va face asta oficial de catre cei de la BB,adica sa trimita ei update de soft,...ca asa sa descarc si sa instalez eu, recunosc ca nu ma prea pricep.
Va multumesc anticipat.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

OS 10.3 se va lansa oficial cat de curand, probabil in doua saptamani.
Deja el se afla oficial pe BlackBerry Passport.

Eu am OS 10.3 dar este o versiune de teste care merge impecabil.
Me like Berryes!
comaco
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 06 Sep 2014, 15:05

Mesaj de comaco »

Multumesc. Am vazut ca Passport e lansat cu 10.3,ca tot am citit pe net despre telefon,are 3 gb de ram,quad core si camera de 13,dar cel mai mult imi place bateria lui de 3450 mAp,care cred ca va fi putin mai buna decat de pe z10,care rar ma prinde seara cu viata in el. Nu e nici o graba,astept sa trimita ei varianta oficiala.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

comaco scrie:Multumesc. Am vazut ca Passport e lansat cu 10.3,ca tot am citit pe net despre telefon,are 3 gb de ram,quad core si camera de 13,dar cel mai mult imi place bateria lui de 3450 mAp,care cred ca va fi putin mai buna decat de pe z10,care rar ma prinde seara cu viata in el. Nu e nici o graba,astept sa trimita ei varianta oficiala.
Da, asta este unul din motivele pentru care vreau sa trec pe Z30. Are ecran Amoled, bateria este mult mai buna si tine cu adevarat.
Me like Berryes!
comaco
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 06 Sep 2014, 15:05

Mesaj de comaco »

dar e si mai mare z 30,si nu stiu de ce,dar nu sunt fan telefoane care sa imi ocupe buzunarele. Z30 are ecranul de 5 inchi. Marimea la Z 10 e perfecta.
verbal92
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 173
Membru din: 01 Oct 2014, 10:43
Model BlackBerry: Z10 STL100-1, Z3 STL
OS: OS10
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Jud:Constanta

Mesaj de verbal92 »

costizic scrie:salut
problema cu restartat-ul telefonului din senin o am si eu.am observat ca face asta mai ales cand nu prea am semnal.si o alta problema este ca se opreste in timpul convorbirilor(apelul este intrerupt)
daca ati avut aceste probleme si voi,ajutati-ma sa le rezolv.ms
Problema cu /Apelul este intrerupt/ o am si eu uneori dupa ce vb 1-2 ore (uneori) Z10 100-1
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry 10 Software”