probleme torch

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9800
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
dimavali
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 19 Sep 2011, 13:53

probleme torch

Mesaj de dimavali »

salut. am cump un torch nou, necodat si i am rugat pe cei de la cosmote sa mi activeze optiunea bberry. mi au activat o dar nu mi merge telul. stiu ca s a activat pt ca am bagat cartela in alt bberry si acolo mi mergea. dar inapoi in torch nu. Nu mi apare semnul bberry langa retea, nu merge browser ul si nici mail ul sau aplicatiile facebook samd, desi pe celalalt bberry cu cartela mea sim, merg toate!
ma poate ajuta cineva? cei de la cosmote nu mai au solutii...
multumesc.
dimavali
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 19 Sep 2011, 13:53

Mesaj de dimavali »

Chiar nimeni nu s a mai lovit de problema asta?
Si inca ceva, bberry protect nu merge in Romania? Ca mie imi spune de vreo sapt ca "bberry id service is curently not working, try again later please" sau ceva de genul asta oricum...
De aasta s a lovit cineva?
Mersi
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesaj de Cashix »

Ai setat apn-ul?
A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein
dimavali
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 19 Sep 2011, 13:53

Mesaj de dimavali »

Nu stiu cum...
ionutruge
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 15 Oct 2011, 07:22

Mesaj de ionutruge »

aceas problema o am si eu, am un BB 8520 curve telefon de firma cu serviciul BB activat cand introduc cartela in Torch nu imi merge nimic, nici net, nici serviciul BB, nimic, cei e la vodafon a zis ca nu poate detecta telefonul din motiv ca cei de la BlackBerry au blocat imeiul si pinul si sa iau legatura cu ei pentru a afla motivul....
dimavali
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 19 Sep 2011, 13:53

Mesaj de dimavali »

In cazul meu nici nu s au obosit sa mi dea vreo explicatie tehnica cei de la cosmote, mi au zis ca ei nu garanteaza ca serviciul va merge pe modelul meu de tel si gata! O sa merg la vodafone si la orange sa vad care din ei pot sa mi l faca sa mearga si acolo ma abonez! Cei de la orange il au in oferta deci la ei modelul asta merge, dexi ramane de vazut daca si la vodafone pot rezolva ceva. Oricum ce ti au zis mi se pare asa ca sa scape de tine pt ca nu stiu cum o sa iei tu legatura cu cei de la blackberry si nu vad de ce sa blocheze imei ul! Poate daca e furat dar chiar si asa...habar nu am!
ionutruge
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 15 Oct 2011, 07:22

Mesaj de ionutruge »

Am fost azi cu el la Vodafon si sau "jucat"cu el 50 min si dupa acea sa imi spuna ca nu stie care ii problema.....au facut o sesizare la cei de la bucuresti si ca ma vor suna, au trecut aproape 10 ore si nu am nici pana acuma un raspuns, azi cand au bagat imeiul si pinul zicea ca nu sunt corecte, habar nu am ce sa zic, am cautat pe situri specializate despre imeiuri si zicea ca imeiul meu ii ok, astept pana luni sa vad daca ma suna cei de la vodafon cu vreo alta explicatie iar daca nu o sa il dau sa imi iau altul dar tot torch....
dimavali
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 19 Sep 2011, 13:53

Mesaj de dimavali »

10 ore?! Eu am asteptat 2 zile la cosmote sa ma sune si a3a zi am sunat eu si mi au zis ca ei mi au spus ca nu garanteaza serviciul pe modelul torch! Desi mi au zis ca revin in 2 ore cu un telefon! Ca sa nu ti mai zic ca trebuie sa platesc optiunea blackberry timp de 2 luni desi ea nu merge!!!!! :) ) i love Romanica, ce sa mai zic!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

nu stiu de ce nu-l tii pe prepay si te inghesui sa arunci cu bani pe o optiune de tot rahatul sub minim...sunt o multime de alternative care pot inlocui chestiile pe care ti le ofera abonamentul respectiv.o sa fii taxat suplimentar,fac pariu de asta....la noi nu prea le foloseste lumea..pt unii agenti comerciali sau consultanti etc e o premiera sa umble pe un bb e normal ca sa nu aiba habar,suntem novici chestia e sa impartasim imresii intre noi,sa ne sfatuim,de asta suntem o comunitate
ionutruge
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 15 Oct 2011, 07:22

Mesaj de ionutruge »

salut, abunamentul asta este de firma, deci nu platesc eu costul serviciului BB si nici abunamentul de multe sute de euro, ma deranjeaza faptul ca marea companie Vodafon habar nu are sa gaseasca o solutie si sa remedieze problema in timp util, telefon lam scos asa la vanzare si o sa imi iau un BB 9810 Torch dar de aceasta data nou.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Torch - Seria 9800”