Probleme email pe telefon

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9000
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
florinb
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 26 Aug 2011, 11:01

Probleme email pe telefon

Mesaj de florinb »

Ideea pe scurt e asa: am mailurile de la domeniu trimise la google. In sensul ca am adresa de email de acest gen: nume.prenume@domeniu.ro il accesez folosing google.
Am schimbat parola contului de email si nu ma mai pot conecta neam pe telefon. E adevarat, pot instala aplicatia de la google pt asta (Gmail app) dar nu asa trebuie, ci sa vina mailurile in clientul de mail nativ al telefonului.
Erorile sunt de genul: 'invalid username, insert at least 4 characters' desi userul e toata adresa de mail si are 20 caractere, etc.

Ceva idei?

Multumesc.
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesaj de Cashix »

Cand scri username sa scri cu tot cu @gmail.com
A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein
florinb
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 26 Aug 2011, 11:01

Mesaj de florinb »

Am rezolvat prin stergerea contului si readaugarea acestuia. Multumesc.
marcus
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 24 Feb 2012, 09:37

...si eu am cam acceasi problema...

Mesaj de marcus »

salut la toata lumea!
Am si eu o problema cu contul de email de pe telefon...pe scurt, am intrat in mobileemail.vodafone.ro, mi-am adaugat contul de email acolo...de genul user@hotmail.com, s-a adugat, l-am setat si din telefon si cand vreau sa trimit un email imi apare pe ecran No messages services configured, you will be redirected to setup to setup youre email account...si o iau de la inceput...si tot asa...

Ce nu fac bine?
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold - Seria 9000”