[ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Stiri si zvonuri despre viitoare lansari terminale si noutati tehnologice din domeniu
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de Catalin »

Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de Static »

Mie îmi place exprimarea ăia idioată "conform surselor bla bla", fără să dai sursele.

Hal de jurnalism
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de cri.cri »

Ceea ce mă distrează este că ''știrea'' lansată de Reuters a fost preluată în toată lumea ca fiind adevărată. Să nu uităm că tot Reuters a lansat zvonul că Samsung a făcut o ofertă de 7.5 miliarde pentru a cumpăra BlackBerry, zvon infirmat apoi de John Chen. Vom vedea ce se va întâmpla anul acesta...
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de Catalin »

Inca un zvon.... prea multe zvonuri.... cred ca pana la urma apare BlackBerry cu OS Android....

http://www.gsmarena.com/leaked_render_s ... -12904.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de cri.cri »

Mă rog, nu sunt împotriva unui BlackBerry cu Android cu toate că mă îndoiesc de succesul lui. Eu personal, rămân la BlackBerry cu OS10 atât timp cât aceasta va exista. După aceea...habar nu am.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de Static »

o sa am orgasm daca scot astia telefonul asa cum e prezentat!
danielcarpo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 19
Membru din: 28 Sep 2014, 20:51

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de danielcarpo »

Nu sunt in cadrul companiei , analist sau alte titulaturi insa vreau Blackberry pentru sistemul de operare ecosistemul BlackBerry. Daca vreau android am piata plina de android.

Daca vor scoate poate va fi ceva low end pentru testarea pietei si pentru propagarea numelui mai departe. In genul Nokia/Microsoft cu tentativa seriei x. Nu putem pune in aceiasi oala pentru ca Microsoft a prins tracțiune si si-au permis sa inchida 'sandramaua' android.

Nu pot intelege de ce lumea aleargă atat de mult dupa specificatii si blackberry nu mai reprezintă mare lucru decât pentru o mana de cunoscători.

Astept modelul slide sper sa fie subtire. Nu ma mai atrag modelele butucanoase. Asta e singurul criteriu ce nu e elicidar , pentru ca specificatiile vor fi top cu siguranta.
verbal92
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 173
Membru din: 01 Oct 2014, 10:43
Model BlackBerry: Z10 STL100-1, Z3 STL
OS: OS10
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Jud:Constanta

Re: [ZVON] Blackberry vrea SO Android pe telefoane?

Mesaj de verbal92 »

Nu pot intelege de ce lumea aleargă atat de mult dupa specificatii si blackberry nu mai reprezintă mare lucru decât pentru o mana de cunoscători.

1.Persoanele care au Android si folosesc destul de mult smartphone (Jocuri,Filme,Muzica,Socializare)trebuie sa alerge dupa specificatii de tot
Am un Smartphone cu android/procesor quad core de 1.2 ,1GB RAM,8ROM si dupa 2 luni incepe sa mearga mai greu si sa iasa din app dar se rezolva cu un restart(Telefonu e folosit doar pentru Socializare)

2.Mana de cunoscatori au nevoie de un os si hardweare care sa lucreze bine si peste 1-2 ani si sa fie la un pret decent
Scrie răspuns

Înapoi la “Stiri si Zvonuri”