problemă hardware BlackBerry Classic

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Classic (Q20)
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

problemă hardware BlackBerry Classic

Mesaj de silviudarius »

Salutare tuturor, am o mica/mare nedumerire în legătură cu noul meu BlackBerry Classic și anume întrebarea care ma frământă de ceva vreme și care sper sa nu fie numai un subiect de glume, acestea fiind palavragite, trec la subiect :
Este normal ca un BlackBerry Classic nou și fără a avea vreun fel de vătămare materială și anume sa-l scapi pe jos și așa mai departe să "zaraie","bazaie" atunci când îl pui pe masă sau atunci când îl ticăi cu degetul în partea superioară lângă camera foto??!!
Este puțin frustrant faptul ca în telefon meu se aude ceva atunci când îl ating intr-un fel în partea superioară/spate. :(
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: problemă hardware BlackBerry Classic

Mesaj de cri.cri »

Nu este deloc normal, în locul tău l-aș schimba(repara) unde l-ai luat din moment ce este nou.
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: problemă hardware BlackBerry Classic

Mesaj de silviudarius »

l-am luat de la orange, fara abonament, am si garantia si sincer sa fiu si mie mi se pare anormal si chiar ma deranjeaza sa stiu ca telefonul meu efectiv bazaie, are ceva..
in rest pot spune ca sunt multumit de felu in care se misca, impecabil din punctul meu de vedere...
acum nu stiu exact in ce masura sa procedez, sa merg direct cu el la orange si sa-l las la garantie ? un sfat va rog frumos..
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: problemă hardware BlackBerry Classic

Mesaj de cri.cri »

Bineînțeles, du-te la Orange explica-le problema și insistă să ti-l schimbe.
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: problemă hardware BlackBerry Classic

Mesaj de silviudarius »

Mulțumesc frumos, revin cu feedback-ul celor de la Orange, sunt curios cum o sa fiu tratat :d
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: problemă hardware BlackBerry Classic

Mesaj de silviudarius »

silviudarius scrie:Mulțumesc frumos, revin cu feedback-ul celor de la Orange, sunt curios cum o sa fiu tratat :d
Dragilor, nu am avut timp sa ma confrunt cu cei de Orange în legătură cu nedumerirea mea, dar am trecut printr-un Orange shop și am verificat un BlackBerry Classic de prezentare, și am observat cu mare tristețe că și acel dispozitiv avea bâzâit în partea de sus, în jurul camerei foto ( bâzâit în urma ticăitului cu degetul), am mai verificat și alte dispozitive ale prietenilor mei, și unele au simptome similare, ce pot sa spun ca poate am stoluri rătăcite dar și asa sunt dezamăgit ca un telefon pe care mi l-am dorit mult, ma frapează intr-un asemenea hal, deranjandu-ma bâzâitul ala ori de câte ori îl ating în vreun fel.
In final îmi cer scuze dacă v-ati pierdut timpul citindu-mi epistolele la fel de bâzâite ce se plâng încontinuu de un oarecare fel de problemă.
Vă mulțumesc!
Scrie răspuns

Înapoi la “Blackberry Classic (Q20)”