probleme Q10 contacte

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Q10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
dacccy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 36
Membru din: 21 Sep 2013, 15:06

probleme Q10 contacte

Mesaj de dacccy »

De 10 luni de când am telefonul constat ca îmi lipsesc contacte.parca sunt șterse intenționat de telefon.Cand sunt sunat constat ca acel nr era în agenda, deoarece era salvat în cartela sim ssi telefon,dar nu mi_l arata(recunoaste telul).Apoi la o încercare de a salva contactul îmi arata ca contact existent.La o căutare în agenda telefonului, contactul nu apare.Care sa fie problema?
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

ai selctat mai multe conturi sa-si preia contactele dar la afisare ai selectat altceva, doar unul eventual..
uita-ye atent in setarile de la contacts.
Me like Berryes!
adinab
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 26 Mai 2014, 19:23

Mesaj de adinab »

dacccy scrie:De 10 luni de când am telefonul constat ca îmi lipsesc contacte.parca sunt șterse intenționat de telefon.Cand sunt sunat constat ca acel nr era în agenda, deoarece era salvat în cartela sim ssi telefon,dar nu mi_l arata(recunoaste telul).Apoi la o încercare de a salva contactul îmi arata ca contact existent.La o căutare în agenda telefonului, contactul nu apare.Care sa fie problema?
Daca te rog, ai putea fi un pic mai explicit in ce trebuie sa fac? Eu am z10 si aceeasi problema.
adinab
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 26 Mai 2014, 19:23

Mesaj de adinab »

Static scrie:ai selctat mai multe conturi sa-si preia contactele dar la afisare ai selectat altceva, doar unul eventual..
uita-ye atent in setarile de la contacts.
Daca te rog, ai putea fi un pic mai explicit in ce trebuie sa fac? eu am z10 si aceeasi problema.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

pai in contacts poti selecta ce contacte sa se incarce, de exemplu: contacte gmail, contacte facebook, contacte whatsapp, etc.

Din TELEFON (icoana de telefon) poti selecta ce contacte sa iti arate!
Me like Berryes!
adinab
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 26 Mai 2014, 19:23

Mesaj de adinab »

Static scrie:pai in contacts poti selecta ce contacte sa se incarce, de exemplu: contacte gmail, contacte facebook, contacte whatsapp, etc.

Din TELEFON (icoana de telefon) poti selecta ce contacte sa iti arate!
Si la z10?
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

la fel.

faceti diferenta dintre sincronizarea contactelor si ce contacte sa va arate in cartea de telefon.
Me like Berryes!
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Q10”