Baterie 9930

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9900
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

pe tot felu de forumuri lumea asa zice , dar pana nu testezi la tine nu ai cum sa iti dai seama , eu zic ca o sa ai o imbunatatire cu cel putin 10% :D
zoloft
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 29 Dec 2011, 13:29

Mesaj de zoloft »

OK. Am scos telefonul azi dimineata din incarcator si in acest moment mai am 55%; Pana ieri, bateria dekja era pe ultima suta de metri la ora asta.
E devarat ca azi l-am folosit cam 2/3 din cat il utilizez zilnic dar totusi pot spune ca se observa o imbunatatire a duratei de viata; zic eu chiar ceva peste 10%.
Poate in cele din urma dupa alte upgradeuri o sa ajungem sa avem un telefon normal care sa ne tina macar 2 zile pe utilizare tip business.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

deci eu nu l`am folosit pe al meu deloc cu versiunea lui originala , asa de nou l-am schimbat , am folosit vreo 2 saptamani si dupa ce i-am mai facut vreo 2 upgradeuri am sesizat si am zis asa un mare cam 10% , oricum e bine ca te-ai mai "calmat" si poate o sa fii multumit de el pana la urma :) )
mana
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 12
Membru din: 01 Apr 2011, 17:08
Localitate: Iasi

Mesaj de mana »

Incearca o aplicatie in AppWorld 'Battery Booster' by S4BB.
Eu am luat aplicatia si ma tine bateria cu cel putin 30% mai mult.
zoloft
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 29 Dec 2011, 13:29

Mesaj de zoloft »

Zilele trecute au anuntat un update de soft pt 9900; probabil dupa testarea fiecarui operator o sa intre si pe piata oficiala de updateuri; sa vedem daca implementeaza ceva si pt 9930. App-uri momentan nu asi instala ca am impresia ca inca am o "hiba" privind durata de viata a bateriei si cred ca este de la un App sau de la un joc.
Dupa noul soft ma tine bateria cam 25-26 ore (la nivelul meu de folosire) ceea ce pe moment ma multumeste, insa uneroi cand folosesc cate un App sau joc parca bateria o i-a razna in ziua aia si uneori telefonul se incinge rau chiar si dupa o lunga perioada dupa inchiderea respectivei aplicatii...ciudat...
daniii
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 8
Membru din: 28 Feb 2012, 11:33

Mesaj de daniii »

Eu am dezactivat 3g ,am redus luminozitatea si durata iluminare fundal la minim ,instalat battery booster si setat sa se inchida intre 00-07 ....tine bateria cam 3 zile !
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

ce rol are acest update de soft? update de soft la 7.1.0.457 Sprint US....? spune-mi si mie te rog ce inseamna!
si eu intampin aceeasi problema cu bold 9780......net de la Orange, convorbiri cam 3-4 ore....si imi moare dupa max 16 ore de la incarcare!!!
am auzit si eu BB-uri care tin cu saptamanile, dar asa cum ziceti voi.....ca nu au net-ul! am sa incerc si varianta fara net sa vad ce inseamna!

pace!
zoloft
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 29 Dec 2011, 13:29

Mesaj de zoloft »

Updateul inseamna sa am softul de ultima generatie scos de BB pt alte piete pe care interesul de a avea un device updatat la zi este mai mare decat la providerii din Romania.
Aceste updateuri aduc imbunatatiri continue aparatului si in special am observat o imbunatatire destul de semnificativa a duratei de viata a bateriei.
Au am ajuns in medie la 24-26 ore intre 2 incarcari si vorbesc destul pe zi si am si emailul activat si mai fac si ceva browsing + BB mess.
Am luat softul de aici :https://swdownloads.blackberry.com/Down ... 5225CE8C0E
Discutiile despre "ce si cum" le urmaresc aici : http://supportforums.blackberry.com/t5/ ... 3/page/163
Ia si tu mai din urma cu cateva luni sa vezi discutiile purtate pe aceasta tema.
De principiu dupa ce downloadezi si instalezi in PC acel update de soft, trebuie sa cauti si sa stergi fisierele vendor din windows...zic ei si-n forum; daca nu te descurci scrie aici si te indrum pas cu pas.

P.S: singurul BB care m-a tinut "cu saptamanile" era 8800 . Dar s-au dus vremurile alea.
Pt "mangaierea sufletului" sa sti ca nici Iphone nici HTC si nici Samsung Galaxi nu tin mai mult de 10-20 ore MAXIM.
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

am vrut sa intru sa vad si eu softul sa il iau...dar nu am gasit boldul 9780 al meu.
am sa mai citesc si eu ceva pe comunitatea BB de pe pagina lor.
doar ca eu daca updatez softul meu cred ca il updatez de la os 6 la os 7.....asa-i?

dar oare pierd limba romana dupa un update de geunul? ca eu cred ca am softul orange!!! (nu prea stiu prea bine BB, pt ca folosesc de max 1 luna un BB, am folosit pana acum sony ericsson)
si eu cred ca din dock nu se incarca la fel de bine!!!
zoloft
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 29 Dec 2011, 13:29

Mesaj de zoloft »

la asta nu stiu ce sa-ti raspund.
incerca pe pagina aia de forum al BB pe care ti-am dat-o si sigur vei gasi o rezolvare si pt situatia ta. Cauta insa pt telefonul tau ca ce ti-am dat e pt BB 9900-9930
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold Touch - Seria 9900”