Blackberry bold 9900 - se blocheaza

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9900
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Papa Smurf
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 16 Sep 2012, 18:54

Blackberry bold 9900 - se blocheaza

Mesaj de Papa Smurf »

Salut,
Sunt utilizator Blackberry din 2008 si de cateva luni folosesc un Bold 9900; sunt foarte multumit de el ... insa doar la acest model am patit sa se restarteze singur.
Ieri seara mi s-a restartat...si cand am vrut sa introduc codul pin, nu imi mergea tastatura. Touch screenul mergea, insa nu aveam cum sa introduc pinul :) Singura solutie pt a il restarta (am crezut ca o sa-si revina) a fost sa-i scot bateria...insa fara succes...tot acelasi rezultat...isi facea initializarea si cand sa introduc pinul, nu se tasta nimic.
La o cautare pe google... am gasit un singur post..o persoana care a patit acelasi lucru....Din pacate nu i-a raspuns nimeni la intrebare, deci nici eu nu am aflat care e rezolvarea....Zicea ca l-a lasat o noapte la incarcat si pe dimineata telefonul mergea. Am facut si eu acelasi lucru... Dimineata aceasta telefonul mergea, insa eu tastam si pe ecran imi aparea dupa cateva secunde. Apoi din senin s-a activat fuctia "cautare" ...eu apasam pe exit si in fapt se tasta "yi"....apoi"tasta singur daca pot sa zic asa "yi". Apoi cateva minute a mers ffff greu... pana la urma si-a revenit si pana acum seara nu am mai avut probleme, functioneaza normal, nici un restart, nici o problema de tastatura.
Oricum, ma gandesc sa-l trimit in service pt ca tel e in garantie...si odata ce s-a "declansat" o problema imi e sa nu revina din nou.

Ati mai patit careva asa ceva? Aveti idee care ar putea fi cauza ?
E cazul sa insist la service pt inlocuirea telefonului ? ... Am citit pe internet... zicea cineva ca tot asa i se bloca telefonul si fara nici un comentariu cei din magazin i-au dat altul nou. Sa fie aceasta politica Blackberry in asemenea situatii ?
Mentionez ca tel e made in Hungary
Biscuit
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 21 Aug 2012, 11:57
Localitate: Bucharest

Mesaj de Biscuit »

Salut!
Da,interesat!nu am mai auzit pe nimeni sa fii intampinat aceasta problema,dar de la 9900 ne putem astepta la orice,cu toate ca este un device onorabil!Sa-ti dau un raspuns clar nu pot,insa asa cum ai specificat,daca a aparut aceasta "buba"ea va persista,mai devreme sau mai tarziu!daca este inca in garantie eu zic sa mergi la ei si sa le spui problema intalnita,sau sa-ti faci un update la soft,sau.....sa-l mariti :D .Respect!
Biscuit
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 21 Aug 2012, 11:57
Localitate: Bucharest

Mesaj de Biscuit »

Salut!
Da,interesat!nu am mai auzit pe nimeni sa fii intampinat aceasta problema,dar de la 9900 ne putem astepta la orice,cu toate ca este un device onorabil!Sa-ti dau un raspuns clar nu pot,insa asa cum ai specificat,daca a aparut aceasta "buba"ea va persista,mai devreme sau mai tarziu!daca este inca in garantie eu zic sa mergi la ei si sa le spui problema intalnita,sau sa-ti faci un update la soft,sau.....sa-l mariti :D .Respect!
Papa Smurf
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 16 Sep 2012, 18:54

Mesaj de Papa Smurf »

am renuntat la boldul 9900...e un telefon frumos, destept....dar sunt prea multe probleme cu el. cu greu m-am hotarat sa iau un bold 9790.
cu acest model intampin alta problema :) ) reusesc sa-l conectez prin bluetooth la laptop, insa NU reusesc sa-l conectez nici la casca (model bbry hs 700) si nici la carkitul de masina (bbry visor mount). am incercat sa conectez telefonul sotiei (un bbry 9320) la accesoriile mentionate si nici acesta nu se conecteaza. am mai vazut videouri pe youtube cu asemenea probleme... eu nu stiu cum dzeu reusesc astia de la bbry in ultimul tp sa scoata pe banda numai produse cu probleme sau necompatibile unu cu altu.
prietenii mei au trecut toti pe iphone...chiar recent am fost la un eveniment si din aproape 30 de pers eu si sotia mea eram posesori de bbry, in rest toti aveau iphone. nu e tocmai ceea ce as avea nevoie, dar macar acela merge si te poti folosi de el.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold Touch - Seria 9900”