Probleme conectare BB 8520 la calculator !!

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
Addryanno
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 07 Iul 2012, 22:37

Probleme conectare BB 8520 la calculator !!

Mesaj de Addryanno »

Buna ziua, intampin si eu ceva probleme cu un blackberry 8520 l-am primit din anglia e decodat prin codul de imei, folosesc cosmote-ul in el incerc sa il conectez la calculator prin pagina de internet app. store si imi spune in felul urmator : App World Web Plugin Error
An error has occurred communicating with the BlackBerry App World Web plugin. Please restart your device and try again. If you have content protection enabled on your device, please disable and try again. // Iar la instalarea programului desk manager :mad: imi comunica ca imi trebuie o varianta de xp sp3 sau mai veche si am sp3 instalat in calc. // Mi sa spus k ar face asa din cauza intreruperii ultimului update.....Ce e de facut ?
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Step 1: Verifică la setări dacă ai activată funcţia de content protection, dacă da, dezactivează şi încearcă din nou.
Step 2: Fă un backup la telefon, agendă, media si alte cele, apoi fă-i un reset to factory.

Iar în ceea cea priveşte instalarea lui Desktop Manager.. tiind să cred că are dreptate. Acel mesaj îl dă doar în cazul în care nu ai Sp3 instalat în pc.


Baftă!
:)
Închis

Înapoi la “BlackBerry Gemini - Seria 8500”