am un bb 9700 bold si am 2 probleme

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9700
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
micky
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 22 Noi 2011, 10:55

am un bb 9700 bold si am 2 probleme

Mesaj de micky »

Salut imi spune si mie cineva de ce nu imi functioneaza aplicatia facebook decat atunci cand sunt conectat la wireless si aplicatia yahoo messenger nu imi merge nici cand sunt conectat la wireless nici cand am net pe sim...imi spune ca "this service is not enabled for this handheld" ...ce sa ii fac ca mia dat maxim.... :( (( ...ajutatima are cineva vreo idee ce sa ii fac ?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Abonament de Date BlackBerry!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

iti spun eu ce se poate face daca imi zici ce provider de telefonie ai , si daca e ab. sau prepaid :D
Sniperica
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 8
Membru din: 14 Sep 2011, 15:14

Mesaj de Sniperica »

spune-mi mie daca el nu raspunde :) ) am optiune activata de la orange de net prin WAP
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

deci , go to shapeservices.com , alegi platforma blackberry , downlodezi im+ versiunea free , dupa asta go to m.opera.com , o sa iti detecteze automat ce telefon este , download , install , inchizi telu scoti bateria din el , il deschizi , pt ym folosesti acel im+ iar pt facebook te loghezi prin opera , ai si optiune de check-in , toata lumea e inebunita dupa chestiile astea , sper sa reusesti nu este prea greu , eventual mai intrebi daca ai vreo nelamurire !
Închis

Înapoi la “BlackBerry Bold 2 - Seria 9700”