Permisiune stergere si curatare sistem

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
DanielAron
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 06 Mar 2019, 13:05
Model BlackBerry: BlackBerry clasic
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Permisiune stergere si curatare sistem

Mesaj de DanielAron »

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu problemele de mai jos.

Telefon: BB Classic 10.3 si Android4.3

Nu pot sterge mai multe categorii de fisiere, imi zice ca nu am drepturi de administrator sau admin

- foldere goale (0 bytes). Resturi de la aplicatii android de pe Amazon (de exemplu Opera).
- file, resturi de la aplicatii dezinstalate.

Nu am retinut daca am avut probleme si cu aplicatii din BBW sau "alte surse". Incerc sa le sterg si nu reusesc.

- fisiere download internet (0 bytes). Unele sunt download oprite. Imi apar ca file. Incerc sa le sterg si nu reusesc.

- playerul de muzica imi vede melodii care au fost sterse cu luni in urma. Am incercat sa le sterg si am reusit sa le sterg. Nu-mi dispare numele din player muzica, nu stiu ce vede playerul dar fila nu exista...

Ce am incercat si a functionat partial:
- am instalat winrar de pe Amazon
- am instalat manager de fisiere
- am incercat stergere dupa restart sau inchidere telefon
- am incercat stergere dupa o perioada de timp
- am redenumit foldere sau filele

Am reusit sa sterg o parte din fisiere (am retinut numai dimensiunea 0 byets) dar nici una din metode nu a functionat in 100% cazuri.
Resturi de la Browser web Opera (sursa Amazon) nu au putut fi sterse.
Un Manager file (cred NFC.. albastru.. sursa Amazon) parea ca a reusit sa le sterga... apoi le-am gasit intr-un dosar "Cos de gunoi"... am incercat optiunea empty trash si nu functioneaza.

Nu mi se pare normal sa recurg la astfel de metode... cine este admin/administrator?!

Ptr BB clasic exista aplicatii gen CleanMaster sau CC cleaner?

Multumesc
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry 10 Software”