Tutorial Instalare OS6

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

se poate pune acest blackberry os 6 pe un blackberry 8310(normal ca neoficial)?eu cred ca nu,dar voi stiti mai bine.daca nu merge os 6,macar merge os 5 pe blackberry 8310,chiar daca este neoficial?
vreau raspunsuri ca lumea,nu in batjocura,si vreau raspunsuri de la cunoscatori/modderi de blackberry care au facut asa ceva,si sa fie firmware-uri adevarate,nu doar teme
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Niciodată nu vei putea pune pe un bb altă versiune de OS decât cea oficială.. La cele aşa zisele neoficiale sunt aduse mici modificări la grafică, prin utilizarea diferitor teme. Însă sistemul de operare NU este altul decât ultimul care este oficial. Cine spune că a pus alt sistem de operare pe un bb altă versiune decat cea oficială, vorbeşte prosti.. Este aceaşi Mărie, dar cu altă pălărie.. :D
:)
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

dixon,mersi de raspuns,prostu' ala de pe youtube(de pe pagina anterioara) care a zis ca a pus blackberry os6 pe blackberry 8320 a pus de fapt o tema,ca a dat link catre tema
dar uite ca unu' a reusit :D si nu cred ca minte.numai daca nu cumva a photoshop-at imaginile cu informatii(alt-shift-H) in loc de 4.x sa fi pus os 5.x http://www.bgr.com/2008/09/19/blackberr ... oky-looky/ dar imi aduce mari banuieli de faptu lca jumatate din post e numai imagini si nu a oferit link de download
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Ok.
Să presupunem că aşa este(deşi nu cred gram), dar fiind vorba de un model destul de vechi..., însă, nu ţi se pare suspect că nu găseşti acel firmware "făcut/scris de el"?
Când cineva face astfel de lucruri nu le face doar pentru el, sau mă rog, le face pentru el, face câţiva bani de pe urma softului(dacă se poate) apoi când nu mai prezintă interes, îl face public....
Tare mi-ar place să îi fac un info telefonului respectiv, folosind un software cu care lucrez eu... ;)


LE. Când o să am puţin timp liber(după sărbători) o să-ţi un fac un firmware care după instalare să-ţi afişeze versiunea 7.0, deşi nu văd cu ce te-ar ajuta...
:)
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

am inteles.deci sa inteleg ca cine reuseste sa bage un BB OS mai nou decat cel suportat de un telefon blackberry baga de fapt teme si schimba ici-colo chestii ca sa para un blackberry os mai bun decat ultimul suportat de un tel blackberry
astept ca unu' sa faca din c.... un bici adevarat,nu din bici un bici ascutit
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Exact.
Oamenii sunt inebuniţi după schimbări, este ca tuning-ul la masini...Toţi vor ca dacia lor sa aibe arate ca audi...aşa-i şi la telefoane. Cât despre Upradare la alt sistem de operare altul decât cel oficial.....greu, doar daca este cineva dintre developerii de la RIM(şi aşa e mai greu).
Dar te asigur că nu este cazul, deoarece nu mai pierde nimeni timplul cu "epave".



Sărbători fericite, şi sfatul meu e să laşi telefonul aşa, până nu rămâi cu el pe post de bibelou.
:)
robertynoo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 16 Ian 2012, 20:01

Mesaj de robertynoo »

Salut Catalin spune si tu cum ai reusit sa instale os 6 pe 9700 ? mersi
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

robertynoo scrie:Salut Catalin spune si tu cum ai reusit sa instale os 6 pe 9700 ? mersi
Am urmat exact pasii astia de aici:
http://forum.bberry.ro/showthread.php?1 ... l=1#post17
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
robertynoo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 16 Ian 2012, 20:01

Mesaj de robertynoo »

Mersi frumos dar la mine nu a functionat metoda , am mi la facut un prieten care lucreaza la un service gsm pana la urma .
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Inseamna ca s-a intamplat ceva... ca merge sigur... la 3 telefoane am facut....
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Scrie răspuns

Înapoi la “OS 6”