Facebook

Facebook, Twitter, Myspace, Yahoo Messenger, BlackBerry Messenger
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

RGW scrie:Bun! Astea sunt toate discutiile pe baza thread-ului?! Slabut...

Suntem inca la inceput, facem tot posbilul sa intretinem si alte discutii, dar deocamdata dupa cum vezi nu sunt asa multi utilizatori activi pe forum!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
moroxp
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 17
Membru din: 19 Aug 2011, 15:37

Mesaj de moroxp »

nici eu nu reusesc sa folosesc aplicatia de la facebook referitor la locatia in care ma aflu, tot timpul primesc acelasi raspuns: "unable to retrieve your location" Tind sa cred ca GPS-ul de la BB este stricat sau trebuie ceva setari speciale.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

deci aceeasi problema o am si eu la bb 9900 , daca accesez fb prin aplicatia lui nativa decat sa astept juma de ora cand dau check`in pe undeva mai bine ma loghez prin opera si scriu acolo locatia respectiva si o gaseste oarecum :)
moroxp
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 17
Membru din: 19 Aug 2011, 15:37

Mesaj de moroxp »

asta oare pt. ca folosim cartele pre-pay, oare cei care utilizeaza un abonament de la orange au aceeasi problema? eu ma gandeam ca este vreo setare care trebuie facuta dar nu gasesc nimic :(
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

sincer nu ma dau in vant prea tare dupa chestia asta , dar totusi trebuie testat si de pe un abonament , gen verificat viteze download , upload , sa vede ce "diferentze" majore exista ! :) )
aleksa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 24 Ian 2012, 12:16

Mesaj de aleksa »

Tocmai ce mi-am luat si eu un BB 9900, insa am aceleasi probleme, chiar daca sunt pe abonament: 1. nu merge check-in-ul, iar 2. nici chat-ul de pe fb. Vreo idee cum fac sa functioneze?!
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

Folosesc abonamentul de 4 euro de la Orange BB PrePay pe un BB 9780 bold si aceeasi problema o am cu check-in pe facebook sau foursquare. Cred ca este o problema cu GPS-ul intern al telefoanelor BBerry.
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
aleksa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 24 Ian 2012, 12:16

Mesaj de aleksa »

Ciupanezul scrie:Folosesc abonamentul de 4 euro de la Orange BB PrePay pe un BB 9780 bold si aceeasi problema o am cu check-in pe facebook sau foursquare. Cred ca este o problema cu GPS-ul intern al telefoanelor BBerry.


Intre timp, vad ca imi merge check-in-ul (sa vad cat il tine :P), insa chat-ul in continuare nu se logheaza. Tie iti merge? Ai downloadat ceva extra pe langa aplicatia de baza a lui? Ca nu imi explic de ce nu merge ...
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

@aleksa nu am downloadat nimic extra. Dar ce ai facut de iti merge? Pe mine m-ar interesa sa functioneze check-in-ul de la FourSquare. E mult mai misto, mai ales ca este conectat cu contul de twitter si facebook.

Si in plus nu-mi place deloc aplicatia de Facebook a celor de la RIM. E naspa rau. Aia din AppStore pt iPhone este mult mai smechera.
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
aleksa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 24 Ian 2012, 12:16

Mesaj de aleksa »

Ciupanezul scrie:@aleksa nu am downloadat nimic extra. Dar ce ai facut de iti merge? Pe mine m-ar interesa sa functioneze check-in-ul de la FourSquare. E mult mai misto, mai ales ca este conectat cu contul de twitter si facebook.

Si in plus nu-mi place deloc aplicatia de Facebook a celor de la RIM. E naspa rau. Aia din AppStore pt iPhone este mult mai smechera.


Sincer, am incercat intamplator in alte 2 locuri, unde imi si prindea mai bine semnalul GPS. Azi cand scriam si intrebam, eram la birou, unde nu m-am prins ca semnalul era ca si inexistent. Eu nu folosesc twitter, deci eu ma multumesc doar cu ala clasic, pentru FB.
Zi-mi si mie ce aplicatie si de unde sa iau ca sa imi mearga chat-ul pe FB - PLEASE!
Scrie răspuns

Înapoi la “Socializare”