OS 10.3.1.2243 oficial !

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de cri.cri »

radoo scrie:am intrat cu BB Link, imi da ca am "latest version", adica 10.2.1.3062
se pare ca telefonul meu nu vrea UPDATE:)
Încearcă cu Sachesi, la country dă-i 226 pentru România iar la Carrier 10 pentru Orange. Update-ul funcționează ca și cu Link.
verbal92
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 173
Membru din: 01 Oct 2014, 10:43
Model BlackBerry: Z10 STL100-1, Z3 STL
OS: OS10
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Jud:Constanta

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de verbal92 »

Mesaje PIN prin ce vin ? Este penultima din BB Hub si are o imagine cu 2 telefoane
Am primit aseara un mesaj : Pesta Ultah Rim BlackBerry Indonesia 2015
radoo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 15
Membru din: 22 Feb 2015, 01:06
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.2.1.3062
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: bucuresti

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de radoo »

cri.cri scrie:
radoo scrie:am intrat cu BB Link, imi da ca am "latest version", adica 10.2.1.3062
se pare ca telefonul meu nu vrea UPDATE:)
Încearcă cu Sachesi, la country dă-i 226 pentru România iar la Carrier 10 pentru Orange. Update-ul funcționează ca și cu Link.
daca eu sunt pe Digi, setez tot 10 ptr Orange?
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de cri.cri »

verbal92 scrie:Mesaje PIN prin ce vin ? Este penultima din BB Hub si are o imagine cu 2 telefoane
Am primit aseara un mesaj : Pesta Ultah Rim BlackBerry Indonesia 2015
Este spam, ignora-l.
Mesajele PIN sunt o modalitate de a comunica între BlackBerry(PIN to PIN ). Alături de video telefonie și mesaje este un nou mod de comunicare prin BlackBerry Messenger( funcție nouă în OS10 față de OS7). Click pe mesaje PIN, alegi contactul dorit, importanța mesajului(high, normal, low level) și trimiți mesajul dorit. Funcționează doar intre BlackBerry sau telefoane care au instalat BBM pe ele .
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de cri.cri »

radoo scrie:
cri.cri scrie:
radoo scrie:am intrat cu BB Link, imi da ca am "latest version", adica 10.2.1.3062
se pare ca telefonul meu nu vrea UPDATE:)
Încearcă cu Sachesi, la country dă-i 226 pentru România iar la Carrier 10 pentru Orange. Update-ul funcționează ca și cu Link.
daca eu sunt pe Digi, setez tot 10 ptr Orange?
Da deoarece Digi nu au scos update-ul oficial. Nu are absolut nici o importanță ce Carrier îi dai.
verbal92
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 173
Membru din: 01 Oct 2014, 10:43
Model BlackBerry: Z10 STL100-1, Z3 STL
OS: OS10
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Jud:Constanta

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de verbal92 »

Un antivirus pentru aceste mesaje care vin ar fi bun :) ce antivirus imi recomandati?
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de Static »

Antivirus??
Nu este nevoie de antivirus, alea sunt mesaje spam.
Sorynnel
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 24 Feb 2015, 19:13
Model BlackBerry: z10
OS: 10.3.1
Retea GSM: Vodafone

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de Sorynnel »

Bună seara,după trecerea la 10.3.1 într-adevăr am întâlnit și eu câteva inconveniente, unul dintre ele exista legat de apelul primit,dupa ce răspund mai vibrează o secunda,o a 2-a problema este cu aplicațiile, am încercat sa fac update la App store dar mi-a dispărut de pe ecran și când încerc sa îl instalez din nou îmi spune ca este deja instalat și nu pot instala fin nou,lucru care mi se pare puțin ciudat,si cu alte aplicații la fel am pățit, mi-au dispărut de pe ecran iar dacă încerc sa le instalez din nou îmi spune ca nu poate deoarece este instalat,de și nu le mai găsesc în tel deloc,sper ca aceste erori sa fie remediate intr-un timp cât mai scurt deoarece sunt deranjante
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de cri.cri »

@sorynnel
normal, după ce faci un update de OS toate aplicațiile sunt actualizate deci nu mai ai nevoie să faci update la ele.
Care aplicații îți lipsesc? Ai încercat un restart?
silviu26
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 20
Membru din: 17 Dec 2014, 12:23
Model BlackBerry: z10
OS: 10.3.1.1565
Retea GSM: Orange

Re: OS 10.3.1.2243 oficial !

Mesaj de silviu26 »

Sorynnel scrie:Bună seara,după trecerea la 10.3.1 într-adevăr am întâlnit și eu câteva inconveniente, unul dintre ele exista legat de apelul primit,dupa ce răspund mai vibrează o secunda,o a 2-a problema este cu aplicațiile, am încercat sa fac update la App store dar mi-a dispărut de pe ecran și când încerc sa îl instalez din nou îmi spune ca este deja instalat și nu pot instala fin nou,lucru care mi se pare puțin ciudat,si cu alte aplicații la fel am pățit, mi-au dispărut de pe ecran iar dacă încerc sa le instalez din nou îmi spune ca nu poate deoarece este instalat,de și nu le mai găsesc în tel deloc,sper ca aceste erori sa fie remediate intr-un timp cât mai scurt deoarece sunt deranjante
Am mai scris, si la mine sunt mici incoveniente. Cel mai stanjenitor mi se pare ca mai vibreaza cel putin o secunda dupa ce raspund.... ating urechea cu telefonul si inca vibreaza. Un interlocutor chiar mi-a spus ca a auzit in telefon vibratia telefonului meu, dupa ce i-am raspuns. Plus ca de multe ori trebuie sa apas de 2 ori touch-ul pentru a inchide conversatia. Aceste 2 lucruri mi se par cele mai stanjenitoare, deoarece pentru apeluri folosim telefonul in cea mai mare parte a timpului! Am observat si o imbunatatire, sper ca nu ma insel, bateria cred ca tine mai mult. Ma intreb daca aceste lucruri vor disparea de la sine, sau daca ar fi cazul sa fac un downgrade la 10.2.1? Stie cineva, daca as face un downgrade, ar afecta telefonul in vreu fel?
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry 10 Software”