Problema BB 9000 BOLD

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9000
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
mauu26
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 28 Feb 2012, 16:38
Localitate: Ploiesti

Problema BB 9000 BOLD

Mesaj de mauu26 »

Am si eu o problema ! Mi s-a descarcat complet telefonul ( bb 9000 bold) si cand l-am bagat la incarcat si am incercat sa il deschid nu se mai aprinde , beculetul rosu sta aprins doar ! Am fost si la service sa ii dea un puls bateriei si la fel ce poate sa aiba? e urgent multumesc
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

Salut, si eu am avut o astfel de problema, cu 8900 curve dar s-a rezolvat prin schimbarea bateriei, dar incearca mai intai de toate sa cauti un coleg cu bb9000 sa ti imprumute bateria (daca e posibil acest lucru) sa vezi daca bateria e de vina sau altceva.....
ma gandesc ca in mod normal cei de la service ti-au ”masurat” bateria daca mai e in parametrii normali, asta inainte sa i dea un puls cum spui tu.... daca nu au facut asta .... du-te si cauta un nou service pro. Bafta!!!
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
mauu26
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 28 Feb 2012, 16:38
Localitate: Ploiesti

Mesaj de mauu26 »

Nu stiu ce sa zic sper sa fie asta sa nu fie ceva mai grav astept si alte pareri mersi !
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Este detectat de pc dacă îl pui la usb? mai exact dacă se aude sunetul acela de conectare? Încearcă să-l conectezi fără baterie la pc!!!
:)
mauu26
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 28 Feb 2012, 16:38
Localitate: Ploiesti

Mesaj de mauu26 »

Si daca o sa se auda (momentan nu sunt acasa sa incerc) ce inseamna ca e bateria de vina sau ce?
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Dacă nu este detectat de pc, fară baterie....însemnă că trebe să dai pe la service, să scoţi neşte bănuţi de la "teşcherea" pentru a-l repara.
:)
ionut85nic
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 10 Mar 2012, 23:09

Mesaj de ionut85nic »

am patit si eu acelasi lucru cu bb9000 , sa rezolvat cu o resoftare acasa de pe sit-ul bb ;)
defaultstar
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 29 Mai 2012, 01:26

Mesaj de defaultstar »

am patit si eu la fel..s-a aprins beculetul rosu,dar acum nu se mai aprinde nimic nici cand il conectez la calculator nici cand il bag la incarcat....ce sa fie oare?help me pls
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold - Seria 9000”