Transfer aplicatii BB bold 9700 la BB bold 9900

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9900
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
sorin manuel
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 03 Ian 2015, 02:22

Transfer aplicatii BB bold 9700 la BB bold 9900

Mesaj de sorin manuel »

Va rog sa ma dumiriti cum pot transfera aplicatiile dintr un BB bold 9700 intr un Bb bold 9900, ma refer la aplicatiile cumparate, tinand cont de faptul ca nu am mai prelungit abonamentul special BB. In speranta ca ma veti ajuta, multumesc


Subiect mutat la categoria adecvata si titlu schimbat conform regulament!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Mesaj de cri.cri »

Pe cele două telefoane fiind sisteme de operare diferite (OS6 respectiv OS7) este posibil ca unele aplicații să nu fie compatibile cu OS7. Normal toate aplicațiile din OS6 care sunt compatibile cu OS7 le vei găsi în BlackBerry World. Problema este că nu mai țin minte dacă poți accesa BlackBerry World doar pe Wi-Fi fără opțiunea BlackBerry...încearcă să vezi dacă merge. Dacă nu va funcționa nu știu sincer ce altă metodă ar fi posibilă. Eventual să-ți activezi opțiunea BlackBerry pentru o lună, îți downloadezi aplicațiile iar apoi renunți la ea. Sincer să fiu, un bold 9900 fără opțiunea BlackBerry este ca un Lamborghini cu motor de Dacia...există însă programe care te ajută să supraviețuiești și fără opțiunea BlackBerry : shangmail sau logicmail pentru email, opera browser pentru internet, Facebook și WhatsApp.
sorin manuel
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 03 Ian 2015, 02:22

Mesaj de sorin manuel »

Multumesccccc si la multi ani! Din pacate nu merge cu wi fi :(
Si mai am o problema care n am deslusit o de ceva ani: mesajele (sms) mai vechi nu le mai pot deschide
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Mesaj de cri.cri »

Te-ai uitat pe telefon dacă ai service books pe telefon și dacă setările APN sunt corecte?
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold Touch - Seria 9900”