Cum sa folositi netul pe Blackberry fara abonament de date

Browsere, utilitare internet
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

raresdec@
1.cel mai bine e sa iei legatura cu cei de la cosmote sunt in masura sa te sfatuiasca mai bine
2.daca ai bis nu-ti mai trebuie service book
cu service book nu-ti merge browserul nativ (download opera).
Hermanstadt
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 17 Sep 2012, 22:49
Localitate: Sibiu

Mesaj de Hermanstadt »

Buna seara, pt BB curve 9320 a incercat cineva sa faca sa functioneze mail-ul, bbm, facebook fara pachetul de date ? abonamentul este pe vodafone.

Multumesc!
narcis_75
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 11 Oct 2012, 12:06
Localitate: Timisoara, Romania

Mesaj de narcis_75 »

buna ziua! va ro sa-mi spuneti daca pot instala firefox pe bb 9900. multumesc!
teutzu29
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 29 Ian 2013, 15:37

Mesaj de teutzu29 »

Dar pentru blackberry desktop software 7.1 care sunt setarile? cum fac transferul fisierului .IPD?
roenn
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 31 Ian 2013, 21:05

Mesaj de roenn »

Am urmat absolut toti pasii si nu imi merge ! Am bb 8520 os 5 , cartela cosmote , cu extraoptiunea de 75 MB ! un tutorial video ar fi superb !
P.s : imi trebuie vreun service book special sau e bun cel pus de tine? Mersi frumos !


@update : merge perfect ! trebuie scris boradband la apn pt cei cu extraoptiune cu MB !
teutzu29
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 29 Ian 2013, 15:37

Mesaj de teutzu29 »

Multumesc, asa este> am rezolvat scriind broadband la APN. Dar de ce nu imi deschide aplicatia facebook? Plus ca imi deschide paginile de internet doar daca intru cu miniopera
roenn
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 31 Ian 2013, 21:05

Mesaj de roenn »

teutzu29 scrie:Multumesc, asa este> am rezolvat scriind broadband la APN. Dar de ce nu imi deschide aplicatia facebook? Plus ca imi deschide paginile de internet doar daca intru cu miniopera
aplicatia facebook merge doar prin wireless !
daca vrei sa deschizi cu browser-ul dute la Setting - advance options - browser si in acolo selectezi browser simplu ...in loc de cel hotspot si iti merge ! mie asa mi-a mers !
mKTn
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 09 Feb 2013, 11:56

Mesaj de mKTn »

eu am abonament de la orange si am si opt de internet inclusa si ca nu pot folosii internetul care-l am eu . decat unul special de bb??? daca urmez setarile de mai sus merg si pe bb9900? pot folosii opt de internet care o am in ab fara sa-mi activez optiune speciala de bb???
daca merge sa-mi fac cont aici http://www.blackberry.orange.ro/ inseamnaca ca nu-i furat telefonul?:-/ baiatul de la care il cumpar el foloseste optiunet de net pt BB. dar eu am my smartphone si perioada contractuala nu s-a terminat ca sa-mi pot schimba tipul de net. si astia de la orange au zis ca pot sa-mi activez opt speciala pe lanca cea actuala(ca sa mai faca un banut )) )
Vroiam sa stiu daca ServiceBook din topic ma ajuta cu ceva la net sau nu
Telefonul mi se pare fff misto. dar nu stiu care-i treaba cu BB. si nu vreau sa ma trezesc ca ma pacalit ala si pot sa folosesc doar internet prin wifi pe el.
Va multumesc.
Nistor Cosmina
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 05 Mar 2013, 20:38

Mesaj de Nistor Cosmina »

Buna seara. Am un Blackberry 9800. NU am servicii bis. Intenetul si facebook ul imi merge. Ma poate indruma cineva cum sa fac sa imi intre mailurile si sa pot intra si pe msg?
Ms.
Nistor Cosmina
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 05 Mar 2013, 20:38

Mesaj de Nistor Cosmina »

Pentru Mail am gasit Logicmail si functioneaza destul de ok. Cred. Am nevoie pentru ceva alternativa de yahoo messenger. Ms.
Scrie răspuns

Înapoi la “Internet si Retea”