Blackberry Curve 8900

Aici iti poti prezenta telefonul, upgrade-uri facute, aplicatii folosite
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
g3o88
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Feb 2012, 22:54

Mesaj de g3o88 »

am si eu o mica nelamurire merge mms la el k la mn nu apare decat compose mail pin si sms deci....
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

g3o88 scrie:am si eu o mica nelamurire merge mms la el k la mn nu apare decat compose mail pin si sms deci....

Please translate in Romanian language. Thanks
:)
electrosoundz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 11 Dec 2011, 14:47

Mesaj de electrosoundz »

Dixon scrie:Please translate in Romanian language. Thanks

Are dreptate nici mie nu-mi apare butonul New MMS cum zic pe tutoriale .... bine .... sincer n-am trimis un MMS in viata mea si nici nu cred ca o sa trimit :)

Exista intotdeauna mail-ul sau facebook.

....Si totusi poti verifica la Options - Advanced Options - Service Books ca sa vezi daca ai MMS Client.

Si tot la Advanced Options sa dai la Host Routing Table , (butonul Blackberry) si Register Now. Dar merge doar daca ai optiune de Blackberry la abonament.

Ultima mea sugestie e sa-ti faci upgrade sau downgrade la OS sau reinstalare sa vezi daca iti apare atunci. Desi parerea mea e ca nu se merita. Daca totusi vrei aici ai instructiuni:
http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-Curve/How-can-I-get-my-8900-to-upgrade-to-os5/td-p/545965
g3o88
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Feb 2012, 22:54

Mesaj de g3o88 »

nu imi apare mms client o sa imi fac un update si voi reveni cu un comm nu am tel decat de 1 saptamana asa k nu stiu cam ce trebuie sa ii pun si ce nu si la ce trebuie abonament la blackberry. ms oricum ;)
g3o88
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Feb 2012, 22:54

Mesaj de g3o88 »

dixon ma refeream k pe multe siteuri am gasit la specificatii k are mms si mie nu imi apare nimic de aceea voiam sa stiu daca pot primi sau trimite mms...uite-ti si traducerea :D
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Îmi cer scuze că nu inţeleg limbajul acesta de mirc. Important e că alţii te-au înţeles şi ai primit informaţia care te interesa. :)
:)
electrosoundz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 11 Dec 2011, 14:47

Mesaj de electrosoundz »

Felicitare pentru achizitie atunci :) . Ca sa iti pui abonament de Blackberry trebuie sa vorbesti la operatorul care esti.

Daca esti la Cosmote iti recomand o varianta mai ieftina: iti pui optiunea Cosmote Connect Mobile S. N-ai chiar toate serviciile (push mail, yahoo messenger oficial, blackberry protect), dar poti sa-ti iei niste programe si rezolvi.
g3o88
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Feb 2012, 22:54

Mesaj de g3o88 »

cum imi fac update la soft prin wireless? dixon scuze dar sunt incepator la acest gen de telefon. nu cred ca am scris ca pe "mirc"
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

poate vrei sa zici prin OTA
in romania nu cred ca sunt servere de OTA
sa zica si altii ca eu nu stiu de vreun server de OTA din romania,poate stiu altii care lucreaza in domeniu
electrosoundz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 11 Dec 2011, 14:47

Mesaj de electrosoundz »

Scuze ca te contrazic dar over the air se foloseste din ce stiu eu numai pentru download apps, nu si pentru reinstalare/upgrade sistem de operare. Poate nu stiu eu ca lumea....

Din cunostiintele mele upgrade/reinstalare sistem de operare se face numai prin cablu legat la pc cu blackberry desktop. ai optiunea acolo si iti scoate versiunile compatibile cu al tau.
Scrie răspuns

Înapoi la “Ai un BlackBerry? Lauda-te cu el!”