push e-mail

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8900
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
sosoiu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Noi 2011, 08:44

push e-mail

Mesaj de sosoiu »

as dori sa-mi configurez gmail(am inteles ca yahoo nu merge) pe telefon si nu stiu cum. mentionez ca am cartela vodafon. va rog ajutati-ma
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

este ok si yahoo si gmail , eu prefer gmail sincer , poti incerca shangmail sau logic mail , singura chestie sa te pricepi putin sa configurezi pop3 , oricum maj. tutorialelor explica mura in gura , eu am incercat de unu singur si am reusit , mentionez ca tot cartela prepaid vodafon detin , daca ai activa chiar si acea optiune de 5 euro ai la dispozitie acei 15mb si poti verifica , uite setarile pt prepaid aici ===>
Setari VODAFONE APN:live.pre.vodafone.com (cartela) Username for APN:live Password for APN:vodafone

ps. go to m.opera.com downloadezi de acolo instalezi , inchizi tel. si il dechizi , scoti bateria din el . sper sa te ajute pt. ce ai nevoie !
sosoiu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Noi 2011, 08:44

Mesaj de sosoiu »

setarile ptr. internet le aveam facute,ma intereseaza setarile ptr. push e-mail. daca le ai te rog sa mi le trimiti si mie. nu le-am gasit pe nicaieri
electrosoundz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 11 Dec 2011, 14:47

Mesaj de electrosoundz »

Setarile de internet push ar trebui sa le iei de la Vodafone. NU ai cum sa ai Push E-mail pe cartela. Trebuie neaparat sa ai optiunea de Vodafone pt Blackberry. Incearca Logic Mail. E prin IMAP, adica in loc de instant primesti mail-ul in maxim 1 min. Nu cred ca e asa deranjant.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

dupa cum a specificat si electrosoundz mai sus nu cred ca ar fii ceva deranjant sa le ai in maxim 1 min. , setarile depinde de la mail la mail , gen daca ai yahoo cauti incoming si outgoing pt yahoo , s.a.m.d porturile se seteaa automat din ce imi aduc eu aminte si e foarte smecher logic mail
electrosoundz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 11 Dec 2011, 14:47

Mesaj de electrosoundz »

Mersi ca mi-ai zis de IMAP pe yahoo. eu stiam ca era doar pentru cont platit.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Javelin - Seria 8900”