BB nu mai intra in stand-by la introducerea in husa si nu mai pot folosi appworld

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9000
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
dragosescu47
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 08 Iul 2012, 21:05
Localitate: Prahova

BB nu mai intra in stand-by la introducerea in husa si nu mai pot folosi appworld

Mesaj de dragosescu47 »

sunt utilizator nou de BB si ... mi s-au ivit niste probleme
1. de vreo saptamana am observat ca telefonul nu mai intra in stand-by la introducerea in tocul original. inainte nu aveam asemenea probleme, n-am reusit sa imi dau seama ce se intampla. n-am schimbat nicio setare.
2. nu mai pot descarca aplicatii din appworld. imi apare urmatoarea eroare: CANNOT GET NEW TOKEN DUE TO DEVICE OFFLINE STATE. ERROR ID 40760. Mentionez ca am permanent conexiune de date, pot folosi browserul, pot cauta aplicatii, dar cand vreau sa descarc, imi apare eroarea precizata. anterior am putut descarca aplicatii fara probleme.

multumesc anticipat
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

fa un hard reset(scoate bateria sau apasa alt(stanga)-cap(sau ctrl,ala din dreapta)-del)
daca nu merge da-i update cu desktop manager
dragosescu47
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 08 Iul 2012, 21:05
Localitate: Prahova

Mesaj de dragosescu47 »

am incercat. fara vreo schimbare, acelasi comportament in ambele situatii
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

si f/w update ai incercat?
dragosescu47
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 08 Iul 2012, 21:05
Localitate: Prahova

Mesaj de dragosescu47 »

Aplicatia desktop manager zice ca e updatat
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

cauta pe forum aplicatie lui dixon(se numeste BBerry flasher) si apoi dai update firmware si selecteaza firmware-urile mai vechi(alea unde scrie in paranteza downgrade)
dragosescu47
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 08 Iul 2012, 21:05
Localitate: Prahova

Mesaj de dragosescu47 »

am mai butonat si mi-am dat seam ca pe conexiunea 3G nu pot folosi AppWorld, dar pe wi-fi n-am nicio problema. cand sunt conectat la un router wireless sau un hot spot, pot accesa AppWorld, descarca si instala aplicatii fara nicio restricție. incă nu am o explicație pentru fenomen, dar dacă mai aflu ceva, postez.
GiuCO
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 23 Oct 2014, 17:21
Localitate: Petrosani

Mesaj de GiuCO »

legat de toc.... vezi ca in toc este un magnetel, datorita acestuia intra telu' in stand-by, acesta ar trebui sa fie pozitionat undeva la mijlocul tocului pe latimea acestuia si undeva la baza pe inaltime.... gaseste-l prin pipaire.... si aseaza-l in pozitia normala a acestuia ;)
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

multumim pentru raspunsul tau, dar verifica data ultimului post inainte de a posta.
Ai raspuns dupa 2 ani!!!!
Me like Berryes!
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold - Seria 9000”