probl la stergerea datelor blackberry classic

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Classic (Q20)
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
ClauBB
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 14 Feb 2016, 13:05
Model BlackBerry: blackberry classic
OS: os10
Retea GSM: Orange
Localitate: Cluj Napoca

probl la stergerea datelor blackberry classic

Mesaj de ClauBB »

nu stiu daca scriu in locul potrivit,dar am o problema cu bb meu,un blackberry classic...mai precis,am instalat google play(mare greseala)...dupa care l-am sters si am vrut sa readuc telefonul la setarile din fabrica...am intrat la setari si am dat "stergere date"...telefonul a inceput sa stearga...foarte greu si incet...dupa aprox 20 ore era abia la 85%...a ajuns la 97%...iar acum,dupa 2 zile ,inca astept...
va rog,cine stie,sa-mi dea un sfat...il mai pot salva?mai pot sa reinstalez softul?
Multumesc!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: probl la stergerea datelor blackberry classic

Mesaj de cri.cri »

Problema nu vine de la Google Play și sincer să fiu nu știu exact de la ce provine. În ultima vreme am întâlnit cazuri dese cu aceeași problemă ca tine. Recordul a fost de 8 zile. Mai așteaptă ceva să vedem ce se întâmplă.
ClauBB
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 14 Feb 2016, 13:05
Model BlackBerry: blackberry classic
OS: os10
Retea GSM: Orange
Localitate: Cluj Napoca

Re: probl la stergerea datelor blackberry classic

Mesaj de ClauBB »

ok...mersi
xedos6
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 14 Ian 2016, 22:40
Model BlackBerry: PassportSilverEditio
OS: os10
Retea GSM: Digi Mobil

Re: probl la stergerea datelor blackberry classic

Mesaj de xedos6 »

Ai rezolvat? Reseteaza-l și va merge mai bine stergerea! Pe viitor încearcă să mai stergi manual aplicatiile din el sau si mai bine cu calculatorul să bagi alt soft cu BlackBerry link! Caută pe crackberry soluția că nu mai știu exact, dar problema ta e veche si cunoscută!
Scrie răspuns

Înapoi la “Blackberry Classic (Q20)”